Lighting up this Holiday

Home » Blog » Blog » Lighting up this Holiday

Part of the holiday fun is untangling masses of lights to decorate the tree or wrap around the scrubs.  Keep these tips in mind to keep you and your homes safe this season*.

  • Check each set of lights for broken or cracked sockets, frayed or bare wires or loose connections. Discard damaged sets or repair them before using.
  • Fasten outdoor lights securely to trees, house, walls or other firm support to protect from wind damage.
  • Use no more than three standard-size sets of lights per single extension cord.
  • Turn off all lights on trees and other decorations when you go to bed or leave the house. Lights could short and start a fire.

 

*Source: http://www.cpsc.gov/PageFiles/121347/611.pdf

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Dekoru farklı yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, sekiz kapıdan girilir. Avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.